CO NOWEGO?


:: 20.11.03r

DZISIAJ TAK JAK ZAPOWIEDZIAŁEM DODAJĘ STRONĘ Z FILMAMI PRZEDSTAWIAJĄCYMI DZIAŁANIE STOŁU DO AIR HOCKEY'A A ZA KILKA DNI, JAK ZNAJDĘ TROSZKĘ CZASU, DODAM... COŚ FAJNEGO:) ZNOWU NIE Z HV, ALE TAKŻE INTERESUJĄCEGO. BĄDŹCIE CIERPLIWI:)

:: 20.09.03r

NOOO! W KOŃCU AKTUALIZACJA:) TYM RAZEM DODAJĘ COŚ NIETYPOWEGO, ALE NAPRAWDĘ FAJNEGO - DZIAŁ POŚWIĘCONY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRZE O NAZWIE CYMBERGAJ (AIR HOCKEY). OPISUJĘ W NIM BUDOWĘ WŁASNEGO STOŁU, CO POZWALA NAM ZAOSZCZĘDZIĆ PONAD 6000ZŁ NA KUPNIE FIRMOWEGO SPRZĘTU. ZANIM UZNASZ, ŻE JEST TO NIEWIELE WARTE WEJDŹ I SAM SIĘ PRZEKONAJ - WYSTARCZY TROSZKĘ ROBOTY I STÓŁ JEST TWÓJ - MOŻESZ GRAĆ DO WOLI! ŻYCZĘ PRZYJEMNEJ ZABAWY! JEŚLI MIAŁBYŚ JAKIEŚ PYTANIA, WAL NA MAIL LUB GG!

PS. JAK TYLKO ZNAJDĘ MIEJSCE NA JAKIMŚ SERWERZE WSTAWIĘ STRONKĘ Z FILMAMI OBRAZUJĄCYMI DZIAŁANIE ZBUDOWANEGO JUŻ STOŁU.

:: 02.05.03r

TAK JAK ZAPOWIADAŁEM TAK SIĘ STAŁO. DZIŚ DODAJĘ DO DZIAŁU "INNE" STRONKĘ O 'WYTWARZANIU PIORUNÓW KULISTYCH W MIKROFALÓWCE'. MYŚLĘ, ŻE WIELU OSOBOM TEN TEMAT NIE JEST JUŻ OBCY, U MNIE JEDANK ZNAJDZIE SIĘ PEWNA NOWOŚĆ - PIORUNKI TWORZYMY BEZ ZAPAŁEK I OGNIA:). JEŚLI INTERESUJE CIĘ TEN TEMAT MOŻESZ PRZEJŚĆ NA TĘ STRONĘ TUTAJ (GRATIS TRZY CAŁKIEM FAJNE FILMY:).
RAZEM Z TĄ STRONĄ DODAJĘ COŚ O ROBIENIU DUŻYCH BANIEK MYDLANYCH, MOŻE KOMUŚ SIĘ SPODOBA:)
NATOMIAST W DZIALE O LAMPIE PLAZMOWEJ DODAŁEM NOWY FILM PRZYSŁANY MI PRZEZ PAWŁA - PRZEDSTAWIA LAMPĘ PLAZMOWĄ WIDZIANĄ OKIEM KAMERKI INTERNETOWEJ (ZAMIESZCZONY NA STRONIE 'FILMY').

:: 31.03.03r

W KOŃCU! OD POPRZEDNIEJ AKTUALIZACJI MINĘŁO PRAWIE DWA MIESIĄCE. DZIŚ NADSZEDŁ CZAS NA DODANIE TEGO CO PRZEZ TEN CZAS ZROBIŁEM A JEST TEGO TROCHE:). PIERWSZYM NOWYM I CHYBA NAJWAŻNIEJSZYM ELEMENTEM JEST PODSTRONKA FILMY NA KTÓREJ ZAMIESZCZAM TRZY ORYGINALNE FILMY MOJEJ LAMPY - JEDEN SAMEJ LAMPY, DRUGI POKAZUJĄCY ODDZIAŁYWANIE NA ŚWIETLÓWKI, TRZECI OBRAZUJE DZIŁANIE NOWEJ DUŻEJ ŻARÓWKI PRZYKŁADANEJ DO LAMPY. POZA TYM NA TEJ STRONCE MOZESZ ŚCIĄGNĄĆ RESZTĘ FILMÓW ROZRZUCONYCH PO INNYCH PODSTRONKACH SERWISU.
DRUGA SPRAWA. DODAŁEM STRONKĘ ŻARÓWKI GDZIE OPISUJĘ RÓWNIE WAŻNY ELEMENT LAMPY - MIEJSCE W KTÓRYM ZACHODZĄ WYŁADOWANIA - ŻARÓWKĘ. JEST TAM DUŻO O CIŚNIENIU WEWNĄTRZ BAŃKI, GAZACH, DUŻYCH ŻARÓWKACH (MOJA KOLEKCJA:), A RÓWNIEŻ O SPOSOBIE PRZERABIANIA ICH(!). PRZY OKAZJI OPISAŁEM KILKA DOŚWIADCZEŃ POTWIERDZAJĄCYCH TO CO PODAJĘ.
JESZCZE W ZWIĄZKU Z DODANYMI FILMAMI DODAŁEM KILKANAŚCIE ZDJĘĆ (KLATEK) DO GALERII. MYŚLĘ, ŻE WARTO OBEJRZEĆ BO ŁADNIE WYGLĄDAJĄ:).
NA STRONIE SPOSTRZEŻENIA DODAŁEM OPIS WYTRAWIANIA WŁASNEJ PŁYTKI DRUKOWANEJ.
NA KONIEC POPRAWIŁEM WSZYSTKIE SCHEMATY - OD DZIŚ DO ŚCIĄGNIĘCIA Z MOJEGO SERWERA, WSZYSTKIE W FORMACIE PDF. A, NO I JESZCZE PRZEROBIŁEM TROSZKĘ MENU, ŻEBY NOWE STRONKI SIĘ ZMIEŚCIŁY;)

PRZY OKAZJI ZAPOWIADAM POJAWIENIE SIĘ STRONKI O TWORZENIU CHMUREK PLAZMY W MIKROFALÓWCE (BĘDZIE FILMIK!:).

:: 08.02.03r

ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ DODAJĘ NOWE FILMY W ILOŚCI SZTUK CZTERY. PRZEDSTAWIAJĄ ONE RÓŻNE RODZAJE TRAF WN Z JAKIMI MOŻEMY SIĘ SPOTKAĆ W STARYCH TELEWIZORACH I MONITORACH. LINKI DO TYCHŻE FILMÓW ZNAJDUJĄ SIĘ NA PODSTONIE O BUDOWIE LAMPY (DODANĄ CZĘŚĆ STRONY WYRÓŻNIŁEM JAŚNIEJSZYM KOLOREM TEKSTU).

:: 23.01.03r

TROSZKĘ SIĘ PRZEDŁUŻYŁA TA AKTUALIZACJA, ALE BYŁY POWODY. DZIŚ DODAJĘ STRONĘ DOTYCZĄCĄ PROMIENIOWANIA ULTRAFIOLETOWEGO EMITOWANEGO PRZEZ LAMPĘ PLAZMOWĄ, A NA NIEJ... PIERWSZY FILM W SERWISIE! POKAZUJĘ POJAWIANIE SIĘ NAPISÓW UV POD UV:p. MAM NADZIEJĘ, ŻE KODEKI SĄ DOŚĆ POPULARNE, JEŚLI NIE, NAPISZCIE - ZMIENIĘ ALBO DODAM DO ŚCIĄGNIĘCIA. PONIEWAŻ PRZY OKAZJI NAKRĘCIŁEM KILKA INNYCH FILMÓW (NIESTETY NIE LAMPY:( ) POSTARAM SIĘ JE JAK NAJSZYBCIEJ DODAĆ (SZYBCIEJ NIŻ DZISIEJSZĄ STRONKĘ).
- - - - - - - - - - - -
DZIEŃ JESZCZE SIĘ NIE SKOŃCZYŁ - DODAJĘ DRUGI FILM DO STRONY "ZJAWISKA LAMPOPODOBNE" OBRAZUJĄCY URZĄDZENIE PIZOELEKTRYCZNE.

:: 12.01.03r

DODAŁEM I POGRUPOWAŁEM NOWE LINKI. MYŚLĘ, ŻE KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE.

:: 02.01.03r

PODZIELIŁEM "MYLAB" NA DZIAŁY. PODYKTOWANE TO BYŁO CHĘCIĄ PODZIELENIA SIĘ INNYMI DOŚWIADCZNIAMI NIE KONIECZNIE ZWIAZANYMI Z LAMPĄ PLAZMOWĄ. TAK WIĘC POWSTAŁ DZIAŁ "CHEMIA", W KTÓRYM UMIESZCZAM STRONY: O HMTD - MAT. WYBUCHOWY (CHYBA) ORAZ WODÓR - NAJPROSTRY SPOSÓB OTRZYMYWANIA. DODAŁEM TAKŻE DZIAŁ "INNE" GDZIE BĘDĘ UMIESZCZAŁ RESZTĘ INTRESUJĄCYCH DOŚWIADCZEŃ. PIERWSZĄ PODSTRONKĘ DODAM GDY POROBIĘ TROSZKĘ ZDJĘĆ DOKUMENTACYJNYCH. ZA KILKA DNI DODAM TAKŻE PODSTRONKĘ DO LAMPY - O UV, A TAKŻE KILKA LINKÓW (NAZBIERAŁO SIĘ).
W ZWIAZKU Z POWSTANIEM DZIAŁÓW POŁĄCZYŁEM NIEKTÓRE STRONY: "CO NOWEGO" Z "LINKAMI" ORAZ "KONTAKT" Z "OPINIAMI I PYTANIAMI".

:: 10.11.02r

DODAŁEM STRONĘ "ZJAWISKA LAMPOPODOBNE". JEST ONA POŚWIĘCONA TYTUŁOWYM ZJAWISKOM DZIĘKI KTÓRYM MOŻEMY ZOBACZEĆ BARDZO PODOBNE DO DZIAŁAJĄCEJ LAMPY WYŁADOWANIA W ŻARÓWCE (BAAARDZO TANIM KOSZTEM). OMAWIAM TAM DWA BARDZO PROSTE DOŚWIADCZENIA, KTÓRE POWINNY ZACHĘCIĆ DO BUDOWY LAMPY TYCH, KTÓRZY JESZCZE TEGO NIE ZROBILI.

:: 1.11.02r

POPRAWIONE ZOSTAŁY LICZNE BŁĘDY LITEROWE I INNE. POPRAWIŁEM TAKŻE WIELE ZDJĘĆ TAK Z GALERII JAK I INNYCH DZIAŁÓW. PROBLEMEM BYŁ NASĘPUJĘCY: WSZYSTKIE WCZEŚNIEJSZE DOSTOSOWANE BYŁY DO BARDZO CIEMNEGO MONITORA WIĘC NA ZWYKŁYCH NOWYCH ZDJĘCIA BYŁY ZA JASNE Z DUŻĄ ILOŚCIĄ DODATKOWYCH ZABAZGRAŃ (U MNIE NIEWIDOCZNYCH).
DO KILKU DNI POSTARAM SIĘ DODAĆ STRONKĘ Z KILKOMA INNYMI POMYSŁAMI DAJĄCYMI PODOBNY DO LAMPY PLAZMOWEJ EFEKT.

LINKI


PODZIELIŁEM ZEBRANE LINKI NA GRUPY TEMATYCZNE. STARAŁEM SIĘ PRZYPORZĄDKOWAĆ JE JAK NAJTRAFNIEJ, LINKI TYPU SERWIS CZĘSTO ZAWIERAJĄ SWOJE DZIAŁY, DLATEGO NIE WPISYWAŁEM ICH POD KONKRETNE GRUPY (SZKODA POWTARZAĆ). LINKI NIE POGRUPOWANE WYPISAŁEM NA KOŃCU.

SERWISY :


:: SOL III
- EXTRA STRONKA, ZNAJDZIESZ NA NIEJ BAAARDZO DUŻO INFORMACJI TYPU WYSOKICH NAPIĘĆ (LAMPA PLAZMOWA, CEFKA TESLI, DRABINKA JAKUBOWA, GENERATORY WYSOKICH NAPIEĆ), MAGNETYZMU, CHEMII (MATERIAŁY WYBUCHOWE), CIEKAWYCH DOŚWIADCZEŃ ITP.

:: NIEKONWENCJONALNE TECHNOLOGIE:: MYZLAB
- SERWIS PODOBNY DO 'SOL III'. RÓWNIEŻ TAM WIELE INFORMACJI NA TEMAT WYSOKICH NAPIĘĆ, MAGNETYZMU (DZIAŁO MAGNETYCZNE), CHEMII, ELEKTRONIKI.

:: SCIENCE HOBBYIST
- NAPRAWDĘ EXTRA STRONKA Z OLBRZYMIĄ ILOŚCIĄ LINKÓW DO WSZELKIEGO RODZAJU DOSWIADCZEŃ NAUKOWYCH. BARDZO CIEKAWE.

:: TVG LINKS
- ZBIÓR LINKÓW DO STRON O TEMATYCE NAUKOWEJ (FIZYKA, CHEMIA ITP).

:: POWERLABS
- SERWIS NAUKOWY. DZIAŁY: WYSOKIE NAPIĘCIE, CHEMIA, RÓŻNE DZIAŁKA (CHEMICZNE, MAGNETYCZNE ITP). TAKŻE TU TROSZKĘ O LAMPIE PLAZMOWEJ.

:: LABBOOM
- HV, CHEMIA, ELEKTRONIKA I INNE. SZKODA, ŻE TAK MAŁO ZDJĘĆ I OPINI WŁASNEJ AUTORA. ROZBRAJAJĄCY DZIAŁ O "PIORUNACH KULISTYCH" ZE ZDJĘCIAMI TYCH ZJAWISK (WYGENEROWANYCH PROGRAMEM GRAFICZNYM:). NIE POPIERAM.

LAMPA PLAZMOWA :


:: OMEGA ZONE
- NA STRONIE ZNAJDZIESZ OPIS BUDOWY LAMPY PLAZMOWEJ - WSZYSTKO OPARTE NA DOŚWIADCZENIACH AUTORA, POPARTE ZDJĘCIAMI (ŁADNA DRABINKA)

:: PLASMA GLOBE MOD
- AUTORA STRONY TEŻ ZACIEKAWIŁA ZASADA DZIAŁANIA LAMPY PLAZMOWEJ WIEC... ROZMONTOWAŁ TAKĄ KUPNĄ. NA STRONCE JEST KILKA ZDJĘĆ BEBECHÓW ORYGINALNEJ LAMPY PLAZMOWEJ.

:: HOW TO MAKE A SIMPLE PLASMA GLOBE
- O LAMPIE PLAZMOWEJ - ŁADNE ZDJĘCIA I DWA FILMY (DZIAŁANIE LAMPY W CIEMNOŚCI I W ŚWIETLE DZIENNYM).

:: MATIAS PLASMA GLOBE
- BARDZO ŁADNA LAMPA

:: PLASMA GLOBE
- JESZCZE JEDNA STRONA O LAMPIE PLAZMOWEJ (BEZ ZDJĘĆ, ALE Z JAKO TAKIM OPISEM).

:: PLASMA GLOBES
- LAMPA PLAZMOWA, TRZY FILMY (CIEKAWA ZIELONA BAŃKA).

:: PLASMA BALL
- O ORYGINALNEJ LAMPIE PLAZMOWEJ (ŁADNE ZDJĘCIA ZE ŚWIETLÓWKĄ).

:: PLASMA BALL PLANS SOURCES
- DUŻA ILOŚĆ LINKÓW DO STRON O LAMPACH PL DOMOWEJ ROBOTY.

GENERATOR VAN DE GRAAFFA :


:: HOW VAN DE GRAAFF GENERATORS WORK
- JAK DZIAŁA I JAK ZBUDOWAĆ GENERATOR VAN DE GRAFFA

:: VDG
- O VAN DE GRAAFFIE, FAJNE ZDJĘCIA.

:: VDGG: CONSTRUCTION & DEMONSTRATIONS
- MNÓSTWO INFO NA TEMAT BUDOWY, DZIAŁANIA I CAŁEJ RESZTY GENERATORA VAN DE GRAAFFA. POLECAM.

:: M-2NDPG
- BARDZO ŁADNE ZDJĘCIA GENERATORA VAN DE GRAAFFA (W GRAPHICS AREA)

:: VAN DE GRAAFF GENERATORS
- BAZA WIEDZY O GVDG.

:: LOW COST STUDENT VDG
- WERSJA MINI GVDG (CIEKAWY PROGRAMIK POKAZUJĄCY DZIAŁANIE GENERATORA; 2Mb).

:: VAN DE GRAAFF GENERATOR
- KOLEJNY VDG

:: THE VAN DE GRAAFF GENERATOR
- I JESZCZE JEDEN GENERATOR. SPORY OPIS.

CHEMIA :


:: TECHNIKUM CHEMICZNE W KIELCAH
- FAJNE DOŚWIADCZNIA KOŁA CHEMICZNEGO (W MENU PO PRAWEJ STRONIE) + FILMIKI I ZDJĘCIA.

:: WIRTUALNE LABORATORIUM CHEMICZNE
- TROCHE DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH.

:: CHEMIA PRAKTYCZNA
- I ZNOWU CHEMIA

:: PIROTECHNIKA ZAWODOWA
- STRONA O PIROTECHNICE STWORZONA PRZEZ ZAWODOWCA

:: MATERIAŁY WYBUCHOWE
- WSZYSTKO CO WYBUCHA.

:: CHEMIA W ZST
- KILKA PRZEPISÓW.

:: BrAiNFEV€ŁR's HOME
- TROCHE CHEMII

:: DEXTER'S LAB
- JEDNO FAJNE, MATERIAŁY WYBUCHOWE.

:: POCH
- POLSKIE ODCZYNNIKI CHEMICZNE - BARDZO DOBRA STRONKA

:: LAB SZKŁO
- SKLEP Z SZKŁEM LABORATORYJNYM

INNE :


:: ELEKTRONIKA DLA WSZYSTKICH
- STRONKA INTERNETOWA GAZETY "ELEKTRONIKA DLA WSZYSTKICH". MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA ELEMENTÓW ELEKTRONICZNYCH PRZEZ INTERNET.

:: TESLACOIL
- O TRANSORMATORZE TESLI, DOKŁADNA BUDOWA

:: HIGH VOLTAGE EXPERIMENTER'S HANDBOOK
- TYLKO I WYŁĄCZNIE WYSOKIE NAPIĘCIA. DUŻO I CIEKAWIE.

:: SNOCK'S HIGH VOLTAGE PAGE
- ŹRÓDŁA WYSOKIEGO NAPIECIA (+ ZDJĘCIA, LINKI).

:: BUILD A NIXIE-TUBE CLOCK
- WSKAZÓWKI DLA KONSTRUKTORÓW ZEGARÓW, BAZUJĄCYCH NA LAMPACH NIXIE.

:: PICTURES OF A HOMEBUILT NITROGEN LASER
- TRZY ZDJĘCIA OBRAZUJĄCE DZIAŁANIE LASERA AZOTOWEGO (POWIETRZNEGO).

:: ŚLASKA FABRYKA LAMP ŻAROWYCH "HELIOS"
- STRONA KATOWICKIEGO PRODUCENTA ŻARÓWEK. WARTO ZOBACZYĆ JAKIE NAJWIĘKSZE ŻARÓWKI MOŻEMY DOSTAĆ DO NASZEJ LAMPY PLAZMOWEJ.

:: PHILIPS LIGHTING
- LAMPY LAMPY I JESZCZE RAZ LAMPY

:: ŻARÓWKA - LESZKO HOME PAGE
- BARDZO ORYGINALNA STRONA, WARTO ZAJŻEĆ. AUTOR OPISUJE TAM BUDOWE ZWYKŁEJ ŻARÓWKI ORAZ... KOLEKCJE ICH OPAKOWAŃ ZBIERANĄ OD PONAD 20 LAT. PODZIWIAM:)

:: OŚWIETLENIE - SERWIS INTERNETOWY SOMA INFO
- TEKST O ŚWIETLÓWKACH

:: MASZYNA ELEKTROSTATYCZNA
- ZASADA DZIAŁANIA